| Simplegirlbb a întrebat:

Nu imi porneste masina. Care sa fie cauza? Ieri a plecat tata in Germania si cred ca sigur' a facut el ceva sa nu porneasca', pentru ca nu a prea vrut sa mi-o lase. Am verificat bateria, bornele.
Posibil sa fi ramas fara curent? Desi nu cred,ca nu a avut niciodata probleme cu bateria.
Va rog, ajutati-ma!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tatal tau te cunoaste mai bine decat noi.
Stie ce nu stii la masini, ca urmare a luat masurile elementare sa nu-i strici masina, cat timp este plecat. tongue

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai si noi cum sa ghicim daca tu nu zici nici macar un detaliu. E ca si cum ti as spune eu ca masina mea e stricata, zi ce are

| mgtow a răspuns (pentru suntserios):

laughing) buna zicala m-a facut sa rad. Am bagat o intrebare cu niste suspensii pentru a lasa masina mai joasa fi amabil si baga un raspuns

| gheorghe699 a răspuns:

Verifica daca are curent, rasucesti cheia in contact, invarte, ce face? se aude zgomotul de rotire al motorului? spune ceva amanunte ..ca asa de unde sa stiu.

| 07gabriel07 a răspuns:

Daca tot a vrut sa nu pleci cu ea nu cred ca a stricato rau. Pur si simplu a putut decupla un senzor de ex senzorul de la presiune combustibil si gata nu mai porneste.

| Simplegirlbb explică (pentru 07gabriel07):

Nu porneste. Nu se mai aprinde nici casetofonul, nici martorii din bord, nimic. Nu scoate nici un sunet. O sa vina cineva sa ma ajute, o sa imi incarce bateria. Daca se intampla din nou, imi cumpar alta?