| black34white a întrebat:

unde pot sa fac asa ceva in Romania? http://i.kinja-img.com/......k4sjpg.jpg

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt doua variante (adica atatea stiu eu):
-aerograf
-colantare.
Ambele se pot face linistit in Romania. Colantarea e cea mai rapida si ieftina, insa are o durata limitata. Masinile colantate tin cel mult 5 ani.
O masina desenata la aerograf si lacuita pe deasupra, daca e facuta cu simt de raspundere tine in jur de 10 ani, poate mai mult, in functie de priceperea vopsitorului, materialele folosite si mai ales starea caroseriei.

| black34white explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am inteles. dar intrebarea mea este: unde? Bucuresti?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru black34white):

Nu sunt din zona Bucurestiului... Gasesti artisti cu aerograf din loc in loc, de exemplu eu stiu pe unul din zona Craiovei, desi sunt din nordul tarii. Dar sunt multi, daca te interesezi sigur gasesti unul apropiat tie; cel mai sigur gasesti intr-un atelier ceva de motociclete.
Colantarea e mult mai simplu de gasit, cam orice firma care se ocupa cu productii publicitare iti poate face asa ceva, si firme de astea gasesti in orice oras.

3 răspunsuri:
| MariusF23 a răspuns:

Aerografiere sau colantare. Aerografierea e intr-adevar mai scumpa, dar e mai reusita decat colantarea.