| sey1994 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar prima masina, si la un pret de 2980E am gasit un GOLF IV, 2004, 1. 6FSI.

Doresc sa stiu: Cat costa inmatricularea? Ce consum as avea? E un pret bun?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E pret enorm.
Golf 4 pe benzina e in general o masina slaba, cu cateva exceptii (1.6 8v, 2.0 8v, 1.8T).
La banii astia gasesti masina diesel din aceeasi generatie, inmatriculata, cu taxa nerecuperata, si in stare buna.
Un exemplu e Ford Focus 1.8 TDCI, se gasesc inca de la 2000e, cu taxa nerecuperata, in stare buna.
La 3000e mai bine cumperi Astra H neinmatriculata, si o inmatriculezi tu... E cu totul alta poveste fata de Golf 4, care e o masina la nivelul anilor 2000... Sunt 15 ani de atunci, totusi.

2 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

De unde vrei sa il iei si cati kilometri are? Daca vrei sa afli taxa de inmatriculare intri pe site-ul de mai jos si scrii datele masini : https://static.anaf.ro/......_2015.html

| sey1994 explică (pentru AlexElektro1987):

Vreau sa il iau din Cluj si are cam 187000Km