Întrebare recomandată | Sebykaaa a întrebat:

Am si eu o intrebare, pe unde as putea sa trag cablul de alimentare de la un subwoofer la o Dacia Dokker, pornind de la baterie si sa trec in masina? Nu am idee. Va multumesc pentru raspuns!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu stiu cum arata in realitate bordul de Dokker; la majoritatea masinilor, ma uit prima data daca exista cai de acces pe sub aripi, in zona stalpilor de la portierele din fata. Daca nu se poate pe acolo, demontez torpedo-ul si caut o gaura pentru alte cabluri, iar in caz ca nu gasesc, studiez putin problema, si dau gauri (una spre interior, si una spre exterior), ca sa trec cablul fara improvizatii.
Daca ajungi sa dai gauri, picteaza putin cu un grund, marginile gaurilor, ca sa nu rugineasca. Improvizeaza si o garnitura in jurul cablurilor, ca sa nu se roada, si sa nu intre mirosuri de la motor, pe acolo.

1 răspuns: