| mczacky a întrebat:

As dori, daca poate cineva sa ma ajute.As dori sa stiu ce acte imi trebuiesc sa prelungesc dovada de condus si unde trebuie sa merg.Va multumesc!

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Despre ce dovada de condus vorbesti?

| mczacky explică (pentru suntserios):

Mi s-a luat permisul si mi s-a dat o dovada de 15 zile si imi expira si vreau sa o prelungesc

| mczacky explică (pentru suntserios):

Mi s-a luat permisul si mi s-a dat o dovada de 15 zile de circulat si imi expira si as vrea sa o prelungesc

| suntserios a răspuns (pentru mczacky):

Pai cine ti a zis ca o poti prelungi? Tocmai de aia ti s-a luat permisul, sa nu mai poti conduce.

| mczacky explică (pentru suntserios):

Ai permis. daca nu ai te rog taci... politia mi-a spus..si expertul in accidente

| suntserios a răspuns (pentru mczacky):

Pai ca.cat, daca ti a zis politia si expertul nu stiu care, de ce mai intrebi aici?

| mczacky explică (pentru suntserios):

Ca sa stiu unde trebuie sa ma duc si ce acte imi trebuie...chiar nu ai citit intrebarea

| suntserios a răspuns (pentru mczacky):

Dovada nu ti o prelungeste nimeni.
trebuie sa faci contestatie la judecatorie frumos si cu certificatul care atesta acest lucru te duci la politie unde iti recuperezi permisul (nu iti prelungeste dovada) pana cand se va judeca contestatia si un judecator v a da un verdict.

Contestatia se face doar pe motive bine intemeiate legate de contraventia savarsita.

Pricepusi acum ca dovada nu se prelungeste?

| mczacky explică (pentru suntserios):

Prietenas dosarul poate sa dureze si 5 ani...dovada se prelungeste.ti-o zic sigur.pana se ia o hotarare in care eu o sa primesc o amenda si 3 luni fara permis.pana atunci se prelungeste sau imi mi se va da alta dovada de condus

| Freya1 a răspuns:

Despre hartia aia care ti-o da cand iei permisul pana ti-l elibereaza nu? Aia nu trebuie prelungita atat o ti pana ai permisul.

| Paun_Vlad_1998 a răspuns:

Habar n-am.