| Leonleon1998 a întrebat:

asi dori sa imi cumpar o masina sh, ceva sfaturi?

2 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

- Sa nu fie mai veche de 2010
- Sa nu fie cu volanul pe partea dreapta
- Sa o verifici bine sa nu fi suferit coliziuni forntale sau daune care stramba sasiul.
- Sa nu scoata fum, sa se inchida bine usile, sa nu bata vantu-n ea cand mergi, sa nu ploua printre chedere sau alte defecte ascunse.
- Culoarea, anvelopele, jantele, farurile, motorul sa corespunda cu cele din talon. Sa nu aiba modificari sau adaugiri.
- Daca nu esti fumator sa cauti o masina in care nu s-a mai fumat. Mirosul nu mai iese niciodata complet indiferent cate tapiterii schimbi si ce solutii folosesti.

P.S: In general, o masina adevarata costa de la 4000 Euro in sus, tot ce gasesti sub acest pret inseamna ca este data ca sa se scape de ea si prin urmare vei mai baga inca 4000 de euro in reparatii/schimburi de piese cat de curand.

| FlorinCiokan a răspuns:

Daca ai fi serios si ti-ai fi dorit chiar sa cumperi o masina sh ai fi scris si bugetul tau. Asa ai putea primi sfaturi