| Adrian_Rosca_2000 a întrebat:

Bună ziua, dacă mi-a fost reținut permisul pe 90 de zile din cauza alcoolemiei de 0, 03 pe data pe 14.03. 2024 oare mai pot da redobandire acum dacă a trecut mai mult de o luna?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Testul de redobândire a permisului se sustine pana la expirarea perioadei de suspendare a dreptului de a conduce, vezi art.106/1 din regulament.
20 de zile e termenul de sustinere a testului pentru reducerea perioadei, dar la alcool nu este cazul.

| Lupică27 a răspuns:

Ai baut si tu un pahar de bere la masa si te-a prins, eh? laughing esti ghinionist, cunosc cateva persoane care umbla numai beti cu masina si nu i-a prins niciodata.

| Adrian_Rosca_2000 explică (pentru Lupică27):

Chiar și mai rău, am băut câteva pahare pana undeva la 8 seara și mi-a pus fiola la 11 a doua zi și mi-a iesit?‍♂️?

| Lupică27 a răspuns (pentru Adrian_Rosca_2000):

Probabil ficatul tau nu filtreaza cum trebuie alcoolul, nu e meseria asta de tine laughing

| norisorulpufos a răspuns:

Dupa 20 de zile nu mai poți da.
Dar de ce nu intrebi direct la politie?