| Revolution a întrebat:

Daca permisul auto mi-a fost suspendat pentru 30 de zile trebuie sa sustin un examen auto pentru redobandirea lui?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa sustii nici un examen, doar la expirarea suspendarii sa faci o cerere pentru restituire. Examenul teoretic se cere doar daca suspendarea a fost pe mai mult de 30 zile si vrei sa-ti fie redusa la 30 zile. Numai bine!

2 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Conform codului rutier, pentru o suspendare a permisului de conducere de 30 de zile nu se mai da examen. Cu buletinul si cu dovada de circulatie va prezentati la politia emitenta si va ridicati permisul de conducere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar in cazuri penale ceea ce la tine nu se pune