| Ionel2023 a întrebat:

Bună ziua grup am și eu o problema poate a mai pățit cineva.

Dețin un golf 4 1.4 16v din 2002 problema e următoarea acum o săptămână mi-o murit mașina în mers dintr-o dată s-a blocat și direcția tot frânele nu au mai prin doar frâna de mână bun pana aici am mers am făcut-o au zis ca un scurt pe undeva și schimbate niște siguranțe am plecat cu ea de la servis și acum pare mult mai leneșă vorba aia în a 5a de abia prinde 100km adică de la 80km - 100km de abia se întinde ia cam 5 min sa se întindă și când plec de pe loc la fel. Durează pana prinde viteza gen un 40km ideea e ca se aude un sunet ciudat sub mașina la tobă gen chiar la mijlocul tobei de sub mașina și când o pornesc pică niște picături de ulei sau ceva nu-mi dau seama exact de sub toba mașini chiar la intermediar unde se află și catalizatorul adică înainte lui și sta puțin turata când o pornesc cam care ar fi cauza poate mă poate lamuri cineva ca fiecare mecanic au opinii diferite am și martorul Check engine în bord

1 răspuns:
| Vasilake a răspuns:

Rezolvi asa: O iei si o duci la REMAT. E o buna solutie.