| hanks a întrebat:

Care credeti ca e o masina ideala(consum redus, performante accepabile, pret bun) pentru un adolescent, proaspat sofer

14 răspunsuri:
| eugem35 a răspuns:

Ww lupo sau polo fiat 500 pentru incepatori sa nu isi riste viata aiurea si sa puna si vietile altora in pericol

| sorin a răspuns:

Peugeot 206 1, 4 HDI e super masina, cu un consum minuscul.

| alex_7264 a răspuns:

Pentru inceput este buna si DACIA aia vechee si de multi ani care sta in curte. Dar esti fata din cate vad. un vw POLO motor 1. 2 consun ff micut 60 CP nu iti trebuie la inceput Skoda fabia tot 1. 2 la fel consuma foarte putin daca vrei ceva mai (tare) incearca motoare de 1. 4 1. 6. 1. 9 creste si consumu se duce pe la 5 6 la % dar. na ai performanta. la inceput o lovesti nu ai grija na. deci nu baga prea multi banii in prima maisna. 1 an juamte cand te simiti prgetatita treci la ceva mai Bun recomanda Vw, Skoda preturi rezonabile si marfa nemteasacawinking

| ByLoREDaN a răspuns:

Exclude Lupo happy. VW Polo, Seat Ibiza, Audi A2 mmm super!, Mini, Fiat 500 nou, Ford fiesta, Mazda 2, Alfa Romeo MiTo, sunt multewinking. Daca vrei le explic eu parintilor tai cat de bine ti-ar sta cu un Mini Cooper S sau un Audi A2winking.

| SoferTir a răspuns:

Peugeot 206 1, 4 HDI e destul de misto masina asta si are consumul in jur de 6, 5

| mihaa a răspuns:

Golf 3

| iulian2260 a răspuns:

Renault megane 2 diesel. e destul de fasneata si consuma putin. motorul de 1, 5 l are un consum mediu de 5, 5 l/1ookm sau ford fiesta diesel motor de 1, 4l consum mediu 5, 2l/100

| xuanbou a răspuns:

Opel si vw.

| arhivistu a răspuns:

Mercedes a class, skoda fabia sau un golf 4 tdi...lupo e prea mic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu urmeaza sa-mi iau o masinuta. dar optez pentru un Mercedes
SLK 230
http://images.google.ro/......tp?/imgres

Mercedes Slk 230 Kompressor
http://images.google.ro/......tp?/imgres

sau un bmw Z3http://images04.olx.com/ui/1/66/28/4955828_1.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacia, Mercedes, Logan

| illusion a răspuns:

Pai varul meu e proaspat sofer si are un renault megane classic http://hi5.com/......otoUser.do si pot sa spun ca e super masina o are de prin 2003. a fost a tatalui sau

| eva_2950 a răspuns:

Cumpara un VW Lupo(1. 4mpi, 16valve)modelul sport.Sunt niste masini super.Eu am unul si sunt extrem de multumita de ea.

| TjFLo a răspuns:

Nu e chiar asa de scumpa, arata bine si consumul nu e chiar asa ridicat :D

http://www.google.ro/......tp?/imgres