| CosminALX a întrebat:

Care dintre masinile acestea sunt mai bune?
Golf 5-1. 9tdi-an 2005 VS astra j-1. 7cdti-2011 VS mondeo-1. 6tdci-2011 VS focus III-1. 6tdci-2012
Argumentati raspunsul! Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Mondeo.

| CosminALX explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Cred ca mondeo ramane, este destul de mare varianta hatchback. Am gasit una la 12000E sper sa merite happy

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Sunt masini de mana a doua.
nu e pe placul meu, insa as merge pe cea mai noua. logic ar avea cea mai putina uzura si nu o sa iti cheltuie prea curand bani pentru reparatii.

| CosminALX explică (pentru gelu1970):

Am vazut masini iesite din fabrica si la 2-3luni erau cu rugina pe ele happy Ma gandeam si la bmw x1 dar am impresia ca e tractiune spate si decat s-o iau sa ma uit la ea iarna mai bine ma lipsesc.

| MariusF23 a răspuns:

Daca esti fan vw adevarat, nici nu te mai gandi. golf direct. Altii ar lua Astra sau Mondeo.

| CosminALX explică (pentru MariusF23):

Nu sunt fan vw. Taicamiu vrea sa-si schimbe masina si nu stie ce sa aleaga dintre acestea... Eu detin golf 6, dar cred ca o s-o schimb cu una mai noua 2012+. Sincer eu i-am spus de astra ca nu-mi plac suspensiile spate, la gropi te omoara. Va cer parerea sa tina cont de ea, poate o sa aleaga ceva bun si de calitate.

| MariusF23 a răspuns (pentru CosminALX):

Asa este, dar la Astra reparatia la suspensia spate va fi mai mica pentru ca nu are suspensie independenta pe puntea spate. In rest motorul e foarte bun, masina arata bine. Oricum in prima parte am fost putin ironic, scuza-mi ironia. Mondeo ar fi o alegere interesanta, doar daca vrei o masina mai incapatoare si dinamica.