| SteFFz99 a întrebat:

Cat costa o revopsire a masinii? Vopsea diferita.

9 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Dacă vrei calitate, costă în jur de 2500 de lei, poate și mai mult, depinde de vopsea și de mașină.
Dacă îi schimbi culoarea, atunci trebuie mers la RAR pentru omologare.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu mult stai linistit pret negociabil.

| KateMiddleton a răspuns:

Eu stiu ca o vopsire calitativa(vopsea si lucru)costa in jur la 500 de euro.

| mcdeliric1 a răspuns:

Pretul variaza de la un service la altu, de la oras la altu, dar te asigur ca toata treaba o sa te coste pe putin 2500 lei pentru ca o sa platesti manopera care ii foarte scumpa plus vopsea, lac, intaritor, chit, fuller, smirghel, hartie de mascare, banda, lavete s.a.m.d. Daca ai pe cineva cunoscut care se ocupa cu asa ceva, fa-o la el poate te i-a mai ieftin.

Răspuns utilizator avertizat
| mcdeliric1 a răspuns (pentru SteFFz99):

Nu, daca schimbi culoarea trebuie trecut in talon.

| gtr2rr3 a răspuns (pentru mcdeliric1):

Varul meu are o JETTA de culoare alba, a botit-o si cand si-a vopsit-o a dat 22 milioane. P.S.:A vopsit-o toata de la A la Z

| mcdeliric1 a răspuns (pentru gtr2rr3):

Depinde cine ti-o vopseste si depinde si cum ti-o vopseste happy Si un prieten de al meu si-a vopsit toata masina cu 14 mil cu tot cu manopera.dar crede-ma ca rezultatul nu a fost unu prea bun..Au ramas urme pe masina cum o curs vopseaua happy plus ca i-o dat o culoare mult mai inchisa fata de cum era inainte.

| Pagutzzu_Pagu_1968 a răspuns:

500 lei