| Tyctak a întrebat:

Cat costa sa inmatriculezi o masina, cu un motor 1.8, din anul 1999, pe benzina. Masina este opel vectra.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Timbrul de mediu il poti calcula singur, introducand datele cerute in calculatorul oficial ANAF:
http://static.anaf.ro/......_2014.html
La aceasta se adauga, dupa caz, costul ITP, RCA, impozitul anual, numerele de circulatie si rovinieta, in functie de sofer suma poate fi de cca 2.000-4.000 de lei.

2 răspunsuri:
| Mihai1810 a răspuns:

Ce euro e?

| justjohn a răspuns:

Taxa poluare in Euro : 851
Taxa poluare in Lei * 3787
Curs de schimb valutar : 4. 4487

sigur mai mult de euro 2 nu poate fi! iar daca vrei sa iti cumperi masina iti recomand ford focus de 1.6 benzina din 2002 neaparat sa fie euro 4 taxa ii de 150 de EU si sunt masini fiabile! bafta