| raullik007 a întrebat:

Ce ati alege? Vreau sa-mi iau masina, si nu ma pot decide.

http://olx.ro/......35yi3.html

sau

http://olx.ro/oferta/ford-focus-1-6-diesel-ID3f6AW.html# ec874541c4

8 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Eu unul as alege categoric Mercedes-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A 2 a.

| MariusF23 a răspuns:

Eu de obicei recomand ceva mai nou, dar aici clar e mai bine cu mercedesul. Vezi TUV-ul sa fie mai recent, daca are un an vechime e ok si asa, dar sa nu fie mai vechi. Focusul clar nu are km reali.

| raullik007 explică (pentru MariusF23):

Ce este TUV-ul?
Fordul de ce zici ca nu are km reali?

| MariusF23 a răspuns (pentru raullik007):

TUV-ul e un fel de ITP in Germania. Acolo scrie clar numarul de km la data TUV-ului, vezi daca s-au dat inapoi km. Fordul nu specifica daca are TUV sau nu, plus ca un diesel de 11-12 ani sigur nu are 16x.xxx km.

| Celcareajuta a răspuns (pentru MariusF23):

E posibil orice in privinta km. Eu am diesel de 7 ani cu 82, 000km reali.

| MariusF23 a răspuns (pentru Celcareajuta):

Daca masina ai luat-o tu de noua, da, e posibil. Altfel un rulaj mediu in Germania e 30. 000km pe an. Unele masini au 100. 000km+ dupa primul an.

| IonutCG90 a răspuns:

Salut, dacă aș fi un om econom aș alege Fordul, dac-as fi un om care pune stilul si maximul comfort și calitate aș alege Mercedes. Sunt 2 mărci de top 3 mondial după părerea meahappy. Iar ca să completez răspunsul, aleg Mercedes-ul.