| Gass93sv a întrebat:

Ce parere aveti despre masina asta http://olx.ro/oferta/ford-focus-ID1VX2B.html#1a07d1e5c6

Răspuns Câştigător
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

E varza pe partea dreapta si cred ca are si fuzeta stramba. Cel putin asa pare, eu nu o vad dreapta.

Răspuns utilizator avertizat
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Gass93sv):

Nu stiu, mi se pare darmata rau, e un cancer. Eu n-as merge cu asa ceva.

Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Masina aia sigur are ceva probleme ascunse, spun asta numai vazand restul anunturilor vanzatorului respctiv care se ocupa doar cu vanzarea de rable

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fordul pare ok din poze, dar la pretul ala e prea frumos ca sa fie adevarat. Reparatia aia costa cel mult 300e, in service, cu factura si garantie. Deci nu prea se justifica pretul atat de mic, sigur e ceva ce 'a uitat' sa scrie in anunt.
Loganul cred ca e o mortaciune, cum a fost si a mea. Fusese taxi (fara GPL), si atat de prost a fost intretinuta mecanic, incat atingeau rotile in prag, cand vira intr-un giratoriu. Cu doua saptamani inainte sa o cumpar, cand inca se facea taxi cu ea, s-a spart un rulment pe spate (spargea 2-3 rulmenti pe luna), si a sarit roata cu totul. Dupa ce am cumparat-o, am schimbat aproape tot sub ea, inclusiv planetare, brate, fuzete... Cu piese din dezmembrari.
Daca motorul e bun, cumpar-o, dar pregateste-te de o revizie de cel putin 1000lei, altfel n-o sa ai curaj sa mergi cu ea. Daca are si defectiuni la motor, fugi de ea, cele mai scumpe reparatii la Logan sunt cele legate de motor. Un motor 1.5 dci rulat costa ~500e, pe cand un 1.9 TDI ALH de Volkswagen cu aceiasi km costa ~300e.

Răspuns utilizator avertizat