| catalexutz a întrebat:

Ce fel de sistem de franare are dacia logan? vreau ceva mai amanuntit daca se poatebig grin...

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pe fata este frana pe disc, pe spate este frana pe tambur, discul de fata este de 238/259 si tamburul pe spate 7 inchi. Exista model de Logan si cu ABS cu sistem de franare direct asistat decat de ABS nu si de computer, si toate modelele au Servofrana dubla de 9 inchi. Am vazut undeva ca scrie Servofrana simpla dar nu exista pe Logan, si in cartea masinii scrie simpla/dubla dar producatorii si dealerii daca ii intrebi iti vor spune ca nu exista decat dubla si acesta este adevarul!

2 răspunsuri:
| octavian1992 a răspuns:

Tip circuit de franare X
ABS Bosch 8.0 optional/serie
Repartitor electronic al fortei de franare optional/serie
Servofrana Simpla / Dubla - diametru (inci) S - 9
fata: disc (mm) 238 / 259
spate: tamburi (inci) 7 / 8

| bubuzapp a răspuns:

SISTEM FRANARE Dacia Logan
Tip circuit de franare X
ABS Bosch 8.0 optional/serie
Repartitor electronic al fortei de franare optional/serie
Servofrana Simpla / Dubla - diametru (inci) S - 9
fata: disc (mm) 238 / 259
spate: tamburi (inci) 7 / 8