| summerfun a întrebat:

Ce parere aveti ca prima masina am mai condus un logan cam 2 luni dar as vrea altceva. Asa ca as vrea parerea celor cu experienta. http://www.autovit.ro/ford-focus-C35655782.html

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Focusul e o masina buna in general, insa cea din anunt sigur are mai mult de 150. 000km. Nemtii fac minim 30. 000km pe an si cum masina aia are 9-10 ani sigur nu are 150. 000km

| MariusF23 a răspuns:

Focusul e o masina foarte buna, sta bine pe drum, are si putin aspect(parere personala). Dar nu iti recomand break din 2 motive: km nu sunt reali (scrie acolo ca are 153000, dar are cel putin 235000, cunosc samsari destui care se ocupa cu de-astea, stiu ce vorbesc) si e mai mare, consuma mai mult, mai ales ca e pe benzina. Pe benzina iti recomand hatchback-uri sau berline.