| Costin1996 a întrebat:

Ce parere aveti de Ford Fiesta 1.2?

12 răspunsuri:
| KateMiddleton a răspuns:

Nu te supara, jalnic.

| Braunion a răspuns:

Masina mica, motor mic asteptari mici...
Daca vrei masina orienteaza-te spre Ford Mondeowinking

| Costin1996 explică (pentru Braunion):

Ma refeream la modelul 2009/2010

| boss97 a răspuns:

Suna masini cu putere mica, nu prea ai ce face cu ele.Ai grija cu fordurile, piesele sunt foate scumpe, iti recomand cu placere un opel astra sau vectra, preturile sunt foarte mici.

| ionutZzG30 a răspuns:

Mda masina e buna ford mondeo te costa prea mult intretinerea ford fiesta 1, 2 e ft bun si dc asteptari mici? e destul si 160km/h nu iti trebuie sa mergi cu 220km/h cu mondeo.

| Braunion a răspuns (pentru ionutZzG30):

Nu e vorba de viteza maxima, nu asta te intereseaza la o masina in Romania. Ca mai mult de 140km/h oricum n-ai pe unde sa mergi. Pe tine te intereseaza momentul motorului si puterea lui pe reprize scurte respectiv medii. Asta conteaza in depasire enorm. Daca ai ghinionul sa iei un tir in fata pe serpentine ce faci? Mergi asa pana unde se fac 2 benzi? cu riscu sa te bubuie cineva din spate care nu vede ca pui frana in curbe pentru ca e prea preocupat sa dea pe langa tine si pe langa tir? Sau te arunci in depasire cu o masina care nu accelereaza suficient de repede si te rogi la cel de sus sa nu vina nimic dupa curba?

| ionutZzG30 a răspuns (pentru Braunion):

Da asta asa-i trebuie sa stai in spatele tirului pana da dumnezeu de 2 benzi laughing da nu-i problema e masina buna nu are atata forta cu un 1, 9 sau 2.0 dar merge daca esti atent.

| Costin1996 explică (pentru Braunion):

Eu spuneam sa fiu si eu incepator ca toti ceilalti...motor mic masina mica pana invat dar daca asa sta treaba am altceva de spus.Pot lua masina lu taicamiu 2.0 in 6 trepte an 2010 Ford Focus si sa fiu zmeu dar si cand o sa o lovesc...

| Braunion a răspuns (pentru Costin1996):

Mai, daca o lovesti ce sa zic... naspa laughing

| iMuzic a răspuns:

E bunicica masina 2 AIRBAG
ABS, SRS
SERVODIRECTIE
CD PLAYER ORIGINAL
SCAUNE REGLABILE ELECTRIC...
Sfatul meu este un Volkswagen Passat 2008 daca vrei sa arati ca ai masina

| Braunion a răspuns (pentru iMuzic):

Ai idee asa, de curiiozitate, cat costa un Passat din 2008 si in cat timp poate un pusti/pustoaica ca el/ea sa stranga banii astia fara ajutorul parintilor? Asta presupunand ca nu toti primesc mura-n gura masini de la parinti.

| Username0000 a răspuns:

Parerea mea e ca e o masina ok de oras. Daca brei demaraj si sa aiba vlaga cand are ACul pornit, cauta un 1.4-1.6 tCe sau cv mai puternic de 80cp.