| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de Ford Fiesta? Stiu ca e o masina buna si cu care-ti faci treaba in oras, chiar si in afara orasului. Sunt curios de un Fiesta 1.6 din 2013 si vreau sa stiu daca merita. Multumesc.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da. maicamea are un mondeo din 2005 cu 118000km motorina 2.0 si merge impecabil

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu ce ziceti, dar am un prieten care are un A4 2011 2.0, si de exemplu daca merg cu el vara la mare, nu cred ca ma pot tine cu un Fiesta 1.6 dupa Audi 2.0. De asta v-am mentionat si faptul de 1.6 (cu 95 cp), pentru ca nu va fi numai pentru oras masina. Credeti ca merita? Dupa ce alta masina sa ma uit? As prefera sa fie minim 2008-2009 si sa nu fie peste 150.000 km, la un pret de maxim 4. 800euro (150.000 maxim gen daca e Audi/BMW). Sunt cerintele prea mari?

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Si crezi ca nu te poti tine dupa ce masini spui? Pai uite la bord cat prinde si dupa aia stii daca te poti tine sau nu laughing chestia aia ce spui tu CP aia is pentru altlele, sa demarezi mai rapid de pe loc, sa plece mai radpid cand esti in mers cand accelerezi si alte chestii, dara si raia ta de ford cand ai prins viteza merge ca si audi ala de care spui laughing iar ala daca merge normal nu vad problema sa nu te poti tine dupa el.Banui ca tu mergi regulamentar pe sosea, deci orice masina poate atinge acea viteza regulamentara pe un drum, al cu audi daca e nebun si se duce ca vantu asta e treaba lui.Te poti tine si cun scuter dupa el daca e laughing

| venividivici2017 a răspuns:

In general, la o masina mica strict de oras, iti trebuie un motor mai mic. Daca o folosesti pentru oras, nu are rost sa cumperi cu motor de 1.6.

| alex900 a răspuns:

Depinde si de unde o iei si cat costa,
Motorul 1.6 e bun si de oras, si de un drum ocazional (mai lung)