| Valy9999 a întrebat:

Ce parere aveti despre Chevrolet Aveo? am auzit ca sunt cam slabe si apar defectiuni cam des

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Personal nu am o parere buna, nu am condus, dar ce am citit despre ele sunt sub logan la orice capitol mai ales la sigurata

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Are mecanicul meu asa ceva, a luat-o noua in 2007.
Are 70. 000km, abia zilele astea am umblat la motor, am facut distributia ca a completat in graba cu un lichid neidentificat (banuim ca era electrolit laughing ), si a stricat pompa de apa.
Pe la 40. 000km au cedat primele articulatii de la suspensie/directie, desi merge zilnic pe drum neasfaltat.
Motorul 1.4 16V 94cp, puternic si cu consum bun, dar cam ciudat la condus, ca ramane turata atunci cand schimbi vitezele.
Confortul in ea e destul de slab, suspensia scutura destul de tare, antifonarea e destul de slaba.
E o masina simpla, nu te astepta la nimic special din partea ei. Fata de Logan e putin mai frumusica, si mai stabila.

| Sofer a răspuns:

Nu cumpara asa ceva. Iti recomand vw Golf 4 1.9 TDI, Opel Astra H 1.9 CDTI.

| Valy9999 explică (pentru Sofer):

Seat cordoba? ce parere ai?

| Sofer a răspuns (pentru Valy9999):

Cea din 2005 imi place. aia mai veche din anul 2000 nu prea dar are motoare care sunt si pe golf 4 si sunt bune.