| ferdin a întrebat:

Ce se intampla daca bag benzina in loc de motorina dar invers?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu porneste motorul, masina e dusa la un service si mecanicul spala conductele de admisie, rezervorul si garniturile pana cand scoate carburantul nedorit si pleci cu combustibilul necesar in proportii mici, restul bagi la benzinarie

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exact, putem pune si apa

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde.

daca pui benzina in loc de motorina e destul de grav, poti distruge motorul, ca benzina arde mai violent

daca pui motorina in loc de benzina cel mai probabil ti se infunda instalatia de alimentare

| DataSoft a răspuns:

Citeste asta. http://goo.gl/VC5BHv sper ca este destul de clar pentru tine

| DataSoft a răspuns (pentru DataSoft):

Dar in principiu motorina il loc de benzina nu prea ai cum sa bagi..deoarece pistolul de la pompa de motorina este mai mare in diametru fata de cel de la benzina si nu va intra in gaura de la rezervor

| Emitzanu2002 a răspuns:

Pe moment, nu dar pe o durata scurta se strica motorul si trebuie sa bagi multi bani in el ca sa ii faci nu stiu ce chestie, trebuie desfacut si reparat taot in motor

| Emitzanu2002 a răspuns:

Trebuie desfacut motoru', segmentat, si daca ai facut prostia mai bine iti iei alta masina decat sa te stoarca de bani