| romanmihai a întrebat:

Cum pot sa fac toata instalatia de lumini la un tractor U650 : faruri, semnalizari fata-spate, stopuri si pozitia? Dar si beculetele din bord!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

De preferat ca primul pas este sa-ti faci rost de chema electrica. Apoi iti cumperi materialele necesare si ...treci la treaba daca te pricepi. Daca nu te pricepi, apeleaza la cineva priceput.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Angajand un electrician auto, care sa faca instalatia.
Daca aveai ceva cunostinte in domeniu, faceai rost de o schema si o faceai singur, dar trebuie sa intelegi ce faci...