| ℵøℵαмε7655 a întrebat:

Da,da, ştiu, o întrebare cam...
Deci îmi zice şi mie ce este tubul ăla? (şi la ce ajută)
http://imgur.com/MCcuG6B

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Ca sa poti intra cu masina in apa, motorul este protejat asa ca esapamentele ies pe acolo.
funda te rog happy

| suntserios a răspuns (pentru Xpressurself):

Eee ies esapamentele...

ala e pentru filtrul de aer sa nu traga apa

| Xpressurself a răspuns (pentru suntserios):

Ai dreptate, imi cer scuze. este pentru filtrul de aer, unde mi-era capul. meriti o fundita happy

7 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Nu e pentru gazele de eșapament, e pentru admisia de aer, să nu intre apă în motor. Eșapamentul funcționează fără probleme în apă, pe când motorul, nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai grabit sa dai funda unui raspuns eronat.

| ℵøℵαмε7655 explică (pentru anonim_4396):

Am dat doar pentru ca a zis "te rog". (pentru ca da)

| Xpressurself a răspuns:

Imi cer scuze, m-am grabit sa-ti raspund si am gresit. este pentru admisia de aer.

| Koss01 a răspuns:

Este prelungirea de la filtrul de aer atunci cand masina intra in apa sa nu se unde filtrul daca s-ar uda motorul nu mai primeste aer prind admisie sa isi faca amestecul carburant si s-ar opri