| bogz a întrebat:

Daca fac "drifturi" cu frana de mana prin oras gen curbe, sensuri giratorii se poate lua politia de mine avand in vedere ca nu depasesc 60 km/h? Am un vw lupo 1, 4 tdi si fuge usor.

Răspuns Câştigător
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Tu n-ai sa mori in patul tau.

22 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Da, condusul agresiv constituie constraventie. Si fara suparare, e jenant sa faci pe voinicul cu un Lupo.

| bogz explică (pentru regis):

Masina trage puternic, decat un burtos care abia se misca intr-un passat.

| regis a răspuns (pentru Celcareajuta):

N-am zis nici ca Lupo nu-i voinic, nici ca nu trage motorul. Doar ca e jenant sa faci pe voinicul in Lupo. Pentru cei care nu inteleg diferenta, repet daca e nevoie.

PS: Lupo cu lambo doors arata ca o fetita de gradinita cu silicoane. Deci penibil.

| mgtow a răspuns:

Se ia de tine pentru ca nu mergi regulamentar si pui in pericol participantii din trafic

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

DA!
Dupa mine se iau imediat ce ma vad ca schimb mai sportiv. Nu mi-am luat amenda niciodata, doar "unde te grabesti?" si puriceala la acte dupa care liber.
Daca faci drifturi esti pasibil de amenda, chiar daca pastrezi banda, nu ai viteza... Nu stiu exact ce scrie pe PV, dar sunt sigur ca esti oprit si primesti cel putin avertisment.
La mine in oras sta Politia normala (nu rutiera) in zonele in care noaptea se mai dau de-a latul cati voinici, si cum prind pe unul, se duc dupa ei cu girofarurile, il opresc si cheama un echipaj de la rutiera. La fel si Politia Locala te poate retine daca te prinde facand drifturi, pana vine un echipaj de la rutiera.

| LTAA a răspuns:

Iti poate scapa masina de sub control si te infigi pe contrasens.

| bogz explică (pentru LTAA):

Partial adevarat, era sa iau de cateva ori bordura...

| bogz explică (pentru LTAA):

Dar am redresat-o.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru bogz):

Poti sa faci asta dar iti pui in pericol viata ta si a celorlalti, si masinalaughing

| LTAA a răspuns (pentru bogz):

Dragut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing. tare asta, crezi ca e o viteza anume in care poti face drift? o data ce pui viata la altii in pericol, iti dai seama ca te opresc. fa si tu in parcare sau pe plaja ca restul "jmecherilor"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate nu exista amenda anticocalar.

| sappy a răspuns:

Desi sunt pasionat de diferite sporturi cu motor, mi se pare o prostie ce faci tu si multi alti, care incearca sa impresioneze pe cei de acelasi nivel cu ei.Crezi ca esti mai special si ceilalti o sa zica de bine? Vrei adrenalina, te duci la competitii unde nu este vorba de masini stock, si pasiunea devine arta.E o diferenta intre asta:
http://www.trafictube.ro/drift-intersectie/ si asta https://www.youtube.com/watch?v=DUS085rkHMM

| bogz explică (pentru sappy):

Nu am inca o sursa de venit, mai am un an de liceu, dupa facultatea si dupa o sa vad ce fac.

| Delmoniko a răspuns:

Ce-ar fi, da ce-ar fi daca ati lasa nfs-ul in pace. Aia nu e masina de drift, tu nu esti sofer profesionist, nici macar amator, iar oamenii cand se ciocnesc cu masini din metal mor. Catch my drift?

| bogz explică (pentru Delmoniko):

Sunt pasionat, gandeste-te cand o sa-mi iau 328i-ul, ce o sa patesca cei de pe strada, nu mai zic cei din masina.

| Delmoniko a răspuns (pentru bogz):

Si asa apari la stirile de la pro. Da-te pe circuit, omule!

| bogz explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Ms o sa o iau ca pe un compliment.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru bogz):

Tu n-ai sa mori in patul tau.

| pkpdionut a răspuns:

Te crezi Georgi Tevzadze? Du-te la circuit, ca pe strada omori lumea...

| bogz explică (pentru pkpdionut):

Este Giorgi Tevzadze.

| FizZAleX a răspuns:

Si eu sunt pasionat de drift-uri... am avut un 320 la inceput mai faceam drifturi prin oras dar asta o faceam cand nu era nimeni in sensul giratoriu sau in intersectii mici... Sincer iti recomand sa mergi in poligon pentru a invata drifturi adevarate si cu o masina tractiune spate ca VW lupo ala nu e masina de drifturi nici macar de sprint, e masina de oras. La inceput eram si eu dement si mai faceam drifturi in oras dar dupa m-am linistit si ma duc in poligon daca am chef de asa ceva.