| blackeo a întrebat:

Dacă mă mut din România în Franța și îmi iau mașina cu mine trebuie neapărat sa îmi înmatriculez mașina în Franța și să plătesc taxe acolo?

Răspuns Câştigător
| goguPatent a răspuns:

In teorie daca nu esti rezident acolo esti ca un simplu turist... Sincer sa zic ca si turist nu stiu cat drept de circulatie ai, dar sigur e mai greu sa ti se aplice amenzi

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da bineinteles

| CIaudiu a răspuns:

Nu

| goguPatent a răspuns:

Da, daca iti iei rezidenta in Franta trebuie sa inmatriculezi / platesti taxe acolo

| blackeo explică (pentru goguPatent):

Dar dacă nu fac asta... Înseamnă că nu trebuie sa o înmatriculez acolo, corect?

| goguPatent a răspuns (pentru blackeo):

In teorie daca nu esti rezident acolo esti ca un simplu turist... Sincer sa zic ca si turist nu stiu cat drept de circulatie ai, dar sigur e mai greu sa ti se aplice amenzi