| WhiskeyFaraNume a întrebat:

Daca inmatriculez o masina in Romania, ce taxe trebuie date de-a lungul timpului si cam cat de mari ar fi astea?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa platesti pentru ITP, asigurare RCA, impozitul anual si rovinieta.
Aceste taxe sunt in functie de masina si RCA si in functie de conducatorul auto (varsta si regula bonus/malus).

suntserios
| suntserios a răspuns:

In teorie trebuie sa platesti impozit, asigurare si rovigneta. iar preturile difera in functie de motor si de varsta proprietarului