| cascadoryes a întrebat:

Daca o masina in timpul mersului trage usor spre dreapta cand lasi mana de pe volan ce ar putea avea?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

De la o problema simpla cum ar fi cauciucurile care au o presiune mai mica in partea dreapta, la cauciucuri uzate pe partea dreapta sau roti echilibrte gresit. Si de aici vin probleme mai serioase cum ar fi geometria, pana la probleme cum ar fi brate indoite, lonjeron stramb.
Dar cel mai adesea e vorba fie de cauciucuri fie de geometrie.

Iti recomand ca atunci cand vei inlocui anvelopele sa refaci si geometria intr-un service. Este undeva la 100 de lei, dar merita banii.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pana la o roata, sau roata dezumflata!

suntserios
| suntserios a răspuns:

De la presiune diferita in penuri, pneuri diferite pana la probleme la directie