| CarsteaMarianIonel a întrebat:

Detin permis, doresc sa intreb, am sau nu voie cu semnele de începător in afara tarii? Multumesc, doresc un raspuns.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ai voie, daca esti in interiorul perioadei de 1 an de la obtinerea permisului de conducere.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, semnele de incepator sunt obliagatorii in primele 12 luni cand ti-ai luat pemrisul auto, chiar si daca iesi in afara tarii, tot este obligatoriu purtarea lor si afisarea in parbriz.

Ce nu este recomandat sa faci in primul an de soferie, este sa NU conduci in strainatate, ca nu ai reflexe si nici un pic de experienta la sofat si riscul de accindent este major.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, poti conduce in afara.

| ReddY25 a răspuns:

Poți,drumuri bune

| CarsteaMarianIonel explică:

Chiar si in Germania se poate cu semnele de incepator