| Simionov_Aleka_1992 a întrebat:

Hey.Am nevoie de ajutorul vostru. Vreau sa ma inscriu la scoala de soferi pentru categoriile C+CE, dar stiu ca trebuie sa fac so anumite atestate pentru a putea conduce camionul.Stie careva dintre voi cam la ce suma de bani as ajunge cu tot tacamul? Va multumesc

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Atestatul de marfa iar pe langa el poti face ADR basic si cisterna, explozibil, agabaritic, materiale radioactive. Pentru inceput e suficient atestatul de marfa pentru ca neavand vechime nu te baga nimeni pe o cisterna cu motorina sau sa cari dinamita, acid sulfuric. Si asa acum nu gasesti nici pe marfa normala pentru ca situatia e grea. Te-ar costa vreo 700 - 800€ tot. La atestat dai examen scris, pe pc si din nou proba de conducere.

| Simionov_Aleka_1992 explică (pentru mgtow):

Doar atestatul de marfa si agabaritic il vreau.Multumesc!

1 răspuns: