| JaguarSType a întrebat:

Intr-o intrecere care ar castiga? Logan 1.4 mpi, sau vw polo 1.4 tdi?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ala care are un sofer mai bun

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dieselurile au plecarea lenta.
Logan 1.4 mpi are caroseria usoara si motorul echilibrat, deci startul sigur il ia.
Nu stiu motorul ala de Polo cum trage, dar pana la 100km/h eu zic ca Loganul sta in fata. Daca TDI-ul ala e potent, il prinde dupa aia... daca nu bate vantul din fata, ca Polo e muci la aerodinamica, trebuie sa-l ancorezi pe furtuna, sa nu ti-l rastoarne.

| Sofer a răspuns:

Logan 1.4 castiga.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ar fi fost util sa ne spui si puterea motoarelor. Daca e vorba de 1.4 MPI 85 cp vs 1.4 TDI 75 cp atunci castiga 1.4 MPI detasat. E un motor mai puternic si pe benzina.

| ovimafiotul a răspuns:

Vw polo