| gazaru a întrebat:

Nu imi mai merge stergatorul de pe spate si in acelasi timp a inceput sa nu mai mearga nici "dezaburire luneta"..stiti de la ce ar putea fi? Sigurantele arata okei.Masina golf 4.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Duo in servvice noi nu stim, ei acolo o verifică

| relian a răspuns:

Sigurantele arata ok? Pai arata ca aratat ok si daca is arse,alea trebuiesc verificate,ia un aparat de amsura si verificale nu doara ca arata, is unele care nu prea se vad chiar des arse.
Si da-l incolo de stergator, ceti trebuie stergator la spate, lasa asa.Cei aia dezaburire luneta? Adica geamu de la spate nu se mai dezabureste? De ce zic romanii luneta la geam sau, nu stiu intreb si eu cei aia luneta, eu stiu ca luneta este un fel de binoclu laughing

| siriusblack98 a răspuns:

Nasoală treabă dacă siguranțele sunt bine. Cred că doar un electrician te rezolvă. La partea cu dezaburirea mă refer. La faza ștergătorul de pe spate pot fi și altele nu doar problemă de un eventual scurtcircuit. Poate că s-a ars motorașul sau a sărit ori s-a rupt vreo siguranță care face legătura cu brațul de la ștergător.

| InOrOut a răspuns:

S-a ars motorul sau un cablu nu face contact acolo.

| Rusu_Flavius_2000 a răspuns:

Posibil sa.ti fi iesit ceva fire de la luneta, portbagaj