| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare pentru soferi.La o intersectie nedirijata ajung simultan 4 masini pe toate 4 drumuri.Nici una nu o ia spre dreapta si nici inainte.Toate fac la stinga si trebuie sa intersecteze centrul imaginar al intersectiei. Avind in vedere legea prioritatii de dreapta, care masina trece prima?

2 răspunsuri:
| CataZRO a răspuns:

Pai masina din partea dreapta va trece prima adica din dreapta ta dupa asa mai departe

| irefutabil a răspuns:

Cel care o sa ajunga primul in centrul intersectiei va trece primul avand prioritate de dreapta,
daca vrei sa spui ca vor ajunge toate in acelasi timp in centrul intersectiei atunci primul o sa treaca (la mica intelegere)(asta in mod civilizat)