| JaguarSType a întrebat:

Parere despre : Fiat Ducato 2.2 diese. Modelul 8+1 exact ca http://www.tocmai.ro/fiat-ducato-2011-19932369.html Parere despre motor, consum,... etc!

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt bune.
Este una la firma la care lucrez, am facut si eu o cursa cu ea. Incarcata binisor fugea 120-130 lejer, fara sa trag de ea. Nu stiu ce motor are, e diesel.
Despre fiabilitate banuiesc ca nu sunt probleme, avand in vedere ca foarte multa lume foloseste aceste dube, multi chiar pe extern!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Vrei sa te faci dubist/microbuzist?

| JaguarSType explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Imi place aceasta masina si as vrea sa o am pentru plecari cu familia etc... Imi place cum merge si cum arata happy

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru JaguarSType):

Tre sa te interesezi daca se poate conduce cu B-ul. Dupa cum arata are pana in 3, 5 tone dar nu strica sa verifici.

| AliLina2 a răspuns:

Salut,sincer,m-a impresionat dubita..consum avantajos de 8-9 litri urban, extra-urban aproximativ 7 litri iar combinat sa zicem 7, 2 litri..nivel de zgomot 70-72 dB, emisii Co2 190-200 g/km..despre motor nu cred ca vei avea cine stie ce probleme..interiorul este impresionant.ii poti pune si navigator(acum daca te pasioneaza).e numai buna la drum lung(daca spui ca o vrei pentru plimbari).

| JaguarSType explică (pentru AliLina2):

Masina merge foarte bine numai buna de drumuri lungi!