| Cr7adi a întrebat:

Pentru aplicarea abtibildelor pe masina trebuie sa mergi la politie sa le aprobe sau ceva de genu? Sau pot sa pun pe capota ca nu patesc nimic?

4 răspunsuri:
| sofronici2002 a răspuns:

In mod normal, reclama trebuie anuntata, dar, daca pui ceva mai mic, de exemplu in fulger etc... nu trebuie

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu acoperi mai mult de 30% din suprafata nu ai nevoie de nimic

| e36 a răspuns:

Pune-le fără grijă. eşti în România.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce abtibilde vrei. Daca e vorba de o reclama de genul "Vand vitei de carne" sau "sc dordeduca srl transport muncitori Olanda", trebuie sa o omologhezi, si platesti ceva impozit pentru publicitate.
Daca e sticker cu o firma mare, cunoscuta (Coca-Cola, Monster, Durex, BMW), nu-ti are nimeni grija, sunt destul cocalari de genul.
Cum spune si colegul, ai voie sa acoperi cel mult 30% din suprafata 'vopsibila' a masinii, cu alte culori decat cea omologata.