| indiferentmusic a întrebat:

Pot conduce motocicleta asta la 16 ani (stau la sat daca conteaza ) http://www.motociclete-de-vanzare.ro/......RideX.html Daca nu, dati-mi niste linkuri asemanatoare cu motociclete cross care pot fi conduse la 16 ani

7 răspunsuri:
| emoboy a răspuns:

O poti conduce pe drumuri publice doar cu permis A1 care il poti lua la 16 ani dupa ce faci scoala.

| emoboy a răspuns:

Parca trebuie AM pentru scutere pana in 50cc.Si parca la 18 se poate da de A2(moto a carei raport putere/greutate nu depasete0. 25parca) si la 20ani cu experienta de 2 ani pe A2 poti da de A sau la 24 ani fara experienta.

| a1doru a răspuns:

O poti conduce, da nu pe drumurile publice.e un 125, deci iti trebuie permis A.

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Ai nevoie de A1! Nu conteaza, pe ce strazi mergi, sat oras, legea-i lege! Asa ca fugi si ia-ti A1!

| Green007 a răspuns:

Daca nu depaseste 50 cmc o poti conduce dar. eu as alege fata smugde pe motocicleta

| o0ops_2090 a răspuns:

Pentru motocicleta ce ai aratat-o iti trebuie permis categoria A1 ce il iei daca ai 16 ani. Costa cam 400 lei. Iar de la 18 ani poti sa dai de A cu care poti conduce motociclete de la 125 cc in sus...
Intra pe www.bikeshop.ro si cauti acolo cross. Daca stai la sat poti sa-ti iei un cros sa-l calaresti pe acolo daca nu-i politie. Succes si asfalt uscat!

| Tavy201 a răspuns:

Corect, o poti conduce chiar daca e 125CC, dar nu pe drumurile publice. Pt. drumurile publice ai avea voie sa conduci o motocicleta/scuter cu motor pana in 50CC