| Ryuk751 a întrebat:

vreau sa imi cumpar un motor ca acesta http://www.motociclete-de-vanzare.ro/......00zzr.html dar unii prieteni imi zic ca nu e prea bun sa-mi iau acest model deoarece la mine aici este drum de piatra si se strica repede. voi ce parere aveti conteaza daca merg pe sosea sau pe drum pietruit? oricum nu o sa merg numai pe drum de piatra cu el. funda celui mai bun ras vot la restul.

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca nu mergi cu el cel putin 70% din drumul pe care il faci pe asfalt si mergi pe pietre in maxim 3 luni nu il mai ai iti garantez! La puterea pe are o are si la unghiul rotii din fata eu cred ca iti va fi foarte greu sa mergi cu el pe pietre cel mai sigur il impingi pana la asfalt mai ales daca este prima ta motocicleta fiindca daca pui o asemenea intrebare banuiesc ca nu ai experienta cu asa ceva. Eu iti recomand ceva mai mic din punct de vedere al fortei!

1 răspuns:
| Paul31 a răspuns:

E bine dar pe piatra mergi foarte incet eu am avut un scuter si mergeat tare cu el pe piatra si mi s-a stricat