| anonim_4396 a întrebat:

Problema cu bateria, daca dau la automat putin mai mult ca am diesel si porneste mai greu imi moare bateria repede, daca las avariile aprinse in 5-10 min e terminata. Am lasat odata casetofonul aprins si avariile 5 minute si se consumase bateria de nici nu mai mai putut sa o pornesc la automat... Ce e de vina bateria sau e vreun scurt?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pune un aparat de masura pe baterie si vezi cat are cu motorul oprit si apoi cu motorul pornit.

| Bineata_Adrian_1986 a răspuns:

E dusa bateria sau nu-ti mai incarca alternatoru trebuie masurat alt

| Myhay94 a răspuns (pentru Bineata_Adrian_1986):

Pai daca merg ceva cu ea incarca da ti-am zis daca ii dau la automat 3-4 secunde cam aia a fost bateria
atat trebuie sa tina o baterie si mai am o intrebare de cati amperi trebuie sa ai bateria daca am motor diesel de 1.9