| vlad93fcv a întrebat:

Revin cu o alta intrebare... in medie cat timp dureaza de la inceperea scolii de soferi si pana la primirea permisului de conducere (cu toate etapele+examenele)? Si daca se poate o descriere mai amanuntita a obtinerii permisului (toate etapele. scoala. examenele medicale.etc)

Răspuns Câştigător
| Draghicieladenisa a răspuns:

Tatal meu e instructor auto asa ca-ti raspunde cineva care stie de la sursa sigurawinking. Teoretic(teoretic) laughing inainte de a trece la practica(adica la condus) trebuie sa faci 20h de legislatie(astea sunt niste cursuri pe care fiecare scoala de soferi decide cand si cum le face; la scoala tatalui meu totul dureaza 5 zile: 5h/zi x 4zile=20 ore, iar ultima zi examenul ala superficial pentru a trece la practica); de mentionat ca unele scoli trec peste etapa asta, iar elevul, la sf perioadei de curs nu-l plateste decat pe proful de legislatie. Practica acum: sunt 30 sedinte a cate 1h40min. Acum depinde foarte mult de cum te programeaza pe tine instructorul la ore(ca poate sa dureze si mai mult de 5 saptamani). Avem: 1 saptamana+5sapt=6sapt. Iei sala, iar la ras poti fi programat si peste 2 saptamani: 6sapt+2sapt=8 saptamana. Si daca mai vrei sa mai ai si permisul in buzunar mai pune 5zil happy. Cam 2 luni iti ia cu totulwinking Si stiu de la sursa sigura. 2luni cu urmatoarea conditie: sa iei sala si orasul din primawinking. Multa bafta! (inca ceva: nu poti da sala daca nu ai 18ani impliniti)

1 răspuns:
| Sophie a răspuns:

45 de zile.Fisa medicala se face in perioada de curs de legislatie, iar instructia auto [cele 30 de ore] dupa trecerea testului final DE legislatie. Sper ca te-am ajutat. Funda?batting eyelashes