| anonimnr1 a întrebat:

Sall la toti. am un moped piagio bravo si s-a stricat carburatorul respectiv filetul unde se infileteaza surubul acela pe unde intra benzina in carburator ce credeti ar pute sa se repare cu un filet nou sau trebuie sa cumpar carb nou? daca se poate repara cam sa fac filet nou? am auzit de la cineva ca sa bag un surub mai mare cu o marime decat a filetului si se va creea un filet nou...

2 răspunsuri:
| Leon16 a răspuns:

POti sai bagi putina panza pe surub si rezista

| anonimnr1 explică (pentru Leon16):

Da doar ca trebuie sa pot sa strang surubul ca altfel curge benzina, crezi ca dca pun panza o sa pot sal infiletez si mentionez ca filetul e dus de tot se invarta in ol surubu. daca poti sa-mi raspunzi. te rog