Întrebare recomandată | Ionut500 a întrebat:

Am o problema cu casetofonul meu de pe masina, deci merge exact 10 minute si dupa aia se stinge e casetofon de duster original dar eu il am pe alta masina si am inteles ca are o protectie sa nu iti consume bateria! Ce as putea sa fac ca ma sacaie sa-l aprind la fiecare 10 minute!

9 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Exista centre specializate care rescriu softul casetofonului... ce soft poate fi, este un sistem destul de rudimentar pe cel de la Duster dar tot soft il pot numi. Dupa rescriere iti va da un alt cod fara de cel original in cazul in care se blocheaza casetofonul.

P.S.
Fa asta doar la centre specializate si autorizate, eventual avizate Dacia deoarece la colt de strada costa 10-15 lei dar risti sa ai mari probleme. Ca si cazul ce au venit cu ele la service dupa ce s-au "jucat" baieti la tarabe cu ele nu citeau decat o singura melodie dupa CD, aveau MP3 dar citeau doar track, se auzea o singura boxa, nu mai aparea ora, nu se mai schimba ora, cerea cod de deblocare si daca il bagai mergea pana opreai motorul, apoi cerea iar acelasi cod si multe alte probleme deci nu e recomandat decat la reprezentata sau service-uri specializate in asa ceva si mari, de renume!

| zdrangoi a răspuns:

Schimba casetofonul, daca tot zici ca ai atatea masini.
Or fi de jucarie?

| Ionut500 explică (pentru zdrangoi):

laughing Nu` e vorba ca am mai multe masini am doar una. casetofonul l-am luat dupa duster!winking

| 0rlando a răspuns (pentru Ionut500):

Pune-i alimentarea direct de la baterie, desigur cu o siguranță pe fir.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti pune plusul permanent. Mergi la un service auto-alarme si spune-le ca vrei plus permanent pe audio.

| Andr3y007 a răspuns:

Pune alimentarea direct de la baterie

| Ionut500 explică (pentru Andr3y007):

Asa si este pusa!

| Andr3y007 a răspuns (pentru Ionut500):

Atunci nu stiu... mi-e sa nu zic tampenii... asa ca ma bine tac laughing

| forsak3n a răspuns:

Daca i-ai dat de cap spune-mi si mie cum te rog. Mersi