| PaulMPIC a întrebat:

cam cat ar consuma o masina cu motor de 5, 4 l (5400 cmc) precizez ca este un LINCOLN NAVIGATOR vreau un consum rotunjit.

5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Marcă Lincoln
Model Navigator
Generație Navigator II
Tip motor 5.4 i V8 (304 Hp)Editaţi acest automobil
Număr de uşi 5Editaţi acest automobil
Putere 304 CP Editaţi acest automobil
Viteza maximă 170 km/h Editaţi acest automobil
Acceleraţia de la 0 la 100 km/h 9.3 sec Editaţi acest automobil
Volumul rezervorului 106 l Editaţi acest automobil
Anul începerii producţiei 2002 an fabricatie Editaţi acest automobil
Anul opririi producţiei 2006 an fabricatie Editaţi acest automobil
Tipul caroseriei Autovehicul de terenEditaţi acest automobil
Număr de scaune 8Editaţi acest automobil
Lungime 5232 mm. Editaţi acest automobil
Lăţime 2037 mm. Editaţi acest automobil
Înălţime 1976 mm. Editaţi acest automobil
Ampatament 3018 mm. Editaţi acest automobil
Ecartament faţă 1701 mm. Editaţi acest automobil
Ecartament spate 1704 mm. Editaţi acest automobil
Volumul minim al portbagajului 507 l Editaţi acest automobil
Volumul maxim al portbagajului 2966 l Editaţi acest automobil
Amplasarea motorului Faţă, LongitudinalEditaţi acest automobil
Volumul motorului 5398 cm3 Editaţi acest automobil
Turaţia maximă 5000 rpm Editaţi acest automobil
Cuplu 481/2750 Nm Editaţi acest automobil
Sistemul de combustibil (Fuel System) injecţie multi-punct (injecţie multipunct)Editaţi acest automobil
Distribuție DOHCEditaţi acest automobil
Poziţionarea cilindrilor în formă de VEditaţi acest automobil
Numărul de cilindri 8Editaţi acest automobil
Diametrul cilindrilor 90.2 mm. Editaţi acest automobil
Cursa cilindrilor 105.7 mm. Editaţi acest automobil
Raport de compresie 9. 5Editaţi acest automobil
Numărul de supape per cilindru 4Editaţi acest automobil
Tipul de combustibil Benzină A-92Editaţi acest automobil
Tractiune SpateEditaţi acest automobil
Numărul de viteze (cutie automată) 4Editaţi acest automobil
Suspensie faţă (front suspension) element pneumatic elasticEditaţi acest automobil
Suspensie spate (rear suspension) element pneumatic elasticEditaţi acest automobil
Frâne faţă (Front brakes) discuri ventilateEditaţi acest automobil
Frâne spate (Rear brakes) discEditaţi acest automobil
ABS da Editaţi acest automobil
Tipul de virare (steering type) cremaliereEditaţi acest automobil
Servodirecţie HidraulicăEditaţi acest automobil
Consumul de combustibil - în oraş (urban) 19.6 l./100 km. Editaţi acest automobil
Consumul de combustibil - în afara oraşului (extra-urban) 13.9 l./100 km. Editaţi acest automobil
Masă proprie 2705 kg. Editaţi acest automobil
Masă maximă autorizată 3310 kg. Editaţi acest automobil
Dimensiunea pneurilor 255/70 R

| KodrutZ a răspuns:

Lasa consumul, ar trebui sa te intrebi si cit e impozitul la un asa monstru.

| express11 a răspuns (pentru KodrutZ):

Impozitu,este -la fara numar!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Undeva la 20-25% probabil

| PreaTareღ a răspuns:

30-35%