| anonim_4396 a întrebat:

este legal daca ai o masina de 350 de cai superrr tuning (toate in regula omologate) si pleci extrem de agresiv si nu depasesti limita de viteza...primesti amenda, iti suspenda permisul sau chesti de astea?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In legislatia in vigoare, sunt niste sanctiuni pentru gesturi cocalaresti, cum e plecarea 'cu scartz', intoarcerea cu frana de mana, driftul, sicanarea in trafic, etc.
Nu stiu insa care sunt sanctiunile, intereseaza-te tu.

| AlexL28 a răspuns:

Eu stiam ca primesti amenda daca faci asta pentru deranjarea linistii publice

| chioscuta a răspuns:

Cred ca nu e ok daca pleci in bornout de la semafor, cred ca patesti ceva, mai ales daca te vede politia sau iti face cineva reclamatie.

| vlad11222343 a răspuns:

Primesti amenda doar daca te prind cu viteza mai mare de cea legala, ti-l comfisca daca mergi pe contrases, etc, nu patesti nimic daca o detii si mergi cu ea pe strada

| ionutz22 a răspuns:

Nu patesti nimic, stai linistit.