| Roomy a întrebat:

Am 17 ani si vreau sa conduc o motocicleta ( pentru varsta mea) dar parintii mei nu vor sa ma lase de frica sa nu patesc ceva( o sa conduc dupa ce imi iau carnetul....sa nu se inteleaga gresit). Cum pot sa ii conving?

Răspuns Câştigător
| aloken a răspuns:

rolling on the floor In aceasta situatie mam aflat si eu acum cativa ani, nu am avut ce sa fac pana cand m-am dus la facultate si mi-am gasit un job, am strans bani pentru scoala iar dupa pentru motor.Reactia lor cand m-au vazut nu a fost unda deloc buna, dar cu timpul sau obisnuit.Dar ai mare grija, poarta tot timpul echipamentul daca reusesti sa iti indeplinesti visulwinking
Bafta!

| Roomy explică (pentru aloken):

Asta astept si eu. Sa plec la facultate si dupa ce o cumpar sa nu ma omoare ai mei. Sunt constient de faptul ca trebuie sa port echipament....in urma cu un an eram pe motocicleta( ca pasager) cu varul meu si din cauza unuia care a facut curba si nu a semnalizat am ajuns amandoi pe jos (varul meu avea o jacheta si o casa in plus) si daca nu aveam alea era vai de mine plus ca m-am dus cu capul intr-o bordură.

3 răspunsuri:
| Mosic_Adrian_1994 a răspuns:

Ori sa le spui de multe ori motocicleta pana cedeaza si ti-o cumpara.Sau daca nu merge asa spune-le sa aiba incredere in tine si ca esti capabil de a conduce acea motocicleta si sigur pe tine ca vrei sa faci asta.Doar o parere personala

| Roomy explică (pentru Mosic_Adrian_1994):

O parere buna, dar problema NU este ca trebuie cumparata motocicleta. Ei pur si simplu nu vor sa ma lase...le e frica ca o sa patesc ceva.