| Andreiu68 a întrebat:

Am 17ani si vreau sa invat sa conduc pana fac 18 sa dau de permis.Acum imi puteti explica ce trebuie sa fac,cum plec de pe loc, cum schimb vitezele etc. Spuneti-mi sau dati-mi link la un video sau ceva.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sustine examinarii pentru permisul de conducere de categoria B se face abia dupa implinirea varstei de 18 ani. Scoala de conducere o poti incepe de la 17 ani si 9 luni. Explicatiile nu te ajuta prea mult, trebuie sa faci practic, asa ca roaga o ruda sau un prieten, care au masina, sa-ti explice si sa te lase sa faci practic, bineinteles nu pe drumurile publice.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De aia se face scoala de soferi ca sa inveti lucrurile astea. Videourile de pe net nu te vor ajuta asa cu o va face instrutorul in realitate