| benga94 a întrebat:

Am gasit un opel corsa din 2005 euro 3 inmatriculata pe internet se spune ca accepta test la ea etc ca e in stare buna, costa undeva la 75 de mil ultimul pret! Ce spuneti merita? daca as bate palma cu propietarul pentru masina care ar fi pasiii sa imi aduca dovada de la fisc ca nu a recuperat taxa, sa merg la notar sa fac actele sau cum? ca e prima masina, si dupa pot circula cu numerele lui sau le schimb cum se procedeaza? sau sa ma duc la targul de masini sa caut tot o corsa cu numere rosiii ar fi mai avantajos as ajunge mai ieftin ce parere aveti? daca asi lua una cu numere rosiii care ar fi pasii? oricum intentionez sa o trec pe numele unui unchi ca sa platesc asigurare mica trec masina pe numele lui si fac asigurarea tot pe numele lui fac o procura la notar ca sa ma imputerniceasca la masina si cam gata astept sfaturile voastre!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
31 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| timeOUT a răspuns:

Pai du-te cu un prieten care se cunoaste, si faci un tet drive + un test in service, costa in jur de 100 lei dar iti spun si "de cat a fost bagat benzina ultima data", si iti faci idee daca merita sau nu.

| benga94 explică (pentru timeOUT):

E bun daca spune mai tot pentru 100 de lei e nimic toata si asi fii mai sigur, dar nu ati raspuns nici unul care sunt pasiii cum se procedeaza in afara sa imi arata acea dovada ca nu a recuperat taxa ma duc la notar cu el si atat sau cum? si la banii astia 75 de mil e mult? e inmatriculata e euro 3 anul 2005 are 161 de mii de km e intretinuta ca masina cel putin asa pare din poze.