| anonim_4396 a întrebat:

Salut, daca trec masina pe numele unui unchi, eu o pot conduce legal fara procura? Trecand si asigurarea pe numele lui, deoarece se vede ca numele de familie este la fel.

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Poți conduce legal și o locomotivă dacă ai permis pentru ea. Nu contează a cui e.

| Frank51 a răspuns:

Ar fi aiurea să nu poți.

| dinaprilie a răspuns:

Poti sa conduci masina oricui atata timp cat aibactele la tine.

| anonim_4396 explică (pentru dinaprilie):

Pai tocmai asta credeam si eu, insa politistii nu prea sunt de acord si ca imi vor lua talonul data viitoare...

| dinaprilie a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmm.ori povestea mai are o continuare care nubai spus-o ori ai inteles ceva gresit.

| Hdhdqqef a răspuns:

In Romania da, daca vrei sa pleci din tara iti trebuie imputernicire de la notar