| BSS a întrebat:

Am o nelamurire. Voi ce ati alege dintre un Opel Astra G, motor 1.7 diesel an 2004 193.000 km, clima, si un Chevrolet Aveo motor 1.4 benzina an 2006, 85.000, aer conditional functional. Spuneti si de ce alegeti masian respectiva.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Astra fara nicio indoiala chiar daca diferenta de km e asa mare. Aveo ala e mai praf si decat Loganul si la siguranta si la tinuta de drum

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Aveo, daca e scurt, e ca un Matiz. Nu imi place deloc. Are in schimb foarte multa putere in acel 1.4 de 94cp.
Astra G are tinuta de drum superba, spatiu si confort interior, dar motorul nu e suficient de puternic. Oricum, merge foarte ok.
Deci, aleg Astra cu ochii inchisi.

| ionutzul31 a răspuns:

Chevrolet Aveo e o gluma. Nici nu te gandi sa dai bani pe asa ceva. Astra G e foarte faina, dar are foarte multi kilometri. Deja incep sa apara probleme la kilometri astia si te va costa reparatia mai mult decat masina, asa ca iar, nu recomand. Cauta altceva.