| Ienea_Ionut_1997 a întrebat:

Salut am schimbat motorul la un opel zafira,nu o pornit cu motorul cel nou si am schimbat partea electrica din pompa de injectie din cel vechi,cu asta o pornut da nu se accelareaza mai mult de 3, 5. daca ma poate ajuta cineva. multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuiesc reprogramate injectoarele si pompa de injectie.
Dureaza cam 10 minute daca chemi pe cineva priceput si are un tester decent.
Eventual poti sa montezi injectoarele vechi fara sa le inversezi ordinea si pompa veche.

| Ienea_Ionut_1997 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc

| Ienea_Ionut_1997 explică (pentru anonim_4396):

Ramane un bec cu rubinet aprins nu se stinge si cand o turez prima data da sa moara si dupa se tureaza si cand o tin constant in 2, 5 revine la relantiu si urca iar

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiama pe cineva cu un tester sa-ti stearga macar codurile de eroare.