| Cristian28cris a întrebat:

Salut am și eu doua probleme la ATV de 107cc.
Prima ar fi că din greșală s-a rupt contactul și nu știu ce fire ar trebui sa leg pentru al porni.
A doua problema ar fi că am cumpărat o baterie noua când aveam contactul.dar nu mergea să îl pornesc. Nu știu de ce?
App eu am 4 fire la contact : roșu, negru, verde, și roz.
Mulțumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

Firul rosu e pentru borna + de la baterie, firul negru e pentru masa, borna - a bateriei, care in mod normal ar trebui sa fie conectat si la sasiul de la atv. Firul verde si cel roz sunt pentru controlul polaritati. O poza cu contactul in cauza ar fi de ajutor. Poti pune poza pe postimg.com si sa copiezi link-ul aici, e un site 100% safe si foarte fiabil.

| aduadall2 a răspuns (pentru Arthiom):

Bravo esti bun