| Începătorul988 a întrebat:

Am si eu nevoie urgentă de o masina pana in 5000€, diesel. Ce recomandări aveti?

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

I ati un Logan, ca la cum le faci praf nu merita sa cheltui prea mult pe masini.

| Începătorul988 explică (pentru suntserios):

Uite ca s-a dovedit fiind implicată o a doua masina. Eu pe partea dreapta am alta vopsea pe usi, fata de a mașinii. Si uite ca o sa raman cu permis, si chiar daca nu era a doua masina implicată eu rămâneam cu permis, deoarece nimeni nu o sa depună plângere asupra mea. Toate loviturile au fost pe stanga, partea dreapta e intactă (doar oglinda ruptă), am rupt pomi cu partea stângă. Nu a avut centura.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Începătorul988):

Omule, dacă bunica ta are nevoie de mai mult de 90 de zile de îngrijiri, și din ce ai povestit tu, va avea, SE VOR SESIZA SINGURI, nu e nevoie de plângere. Înțeles? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Lui i-ar trebui un tanc, nu un logan, când mai intră în pomi să nu pățească nimic, cu tabla de la logan moare și el.

| Începătorul988 explică (pentru anonim_4396):

Se vor sesiza singuri la mămică ta poate. Am vorbit deja cu poliția, după aproape o săptămână inca mai am permisul. Numai mânca c*cat pe aici copilașul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Începătorul988):

Păi ce treabă are poliția cu permisul tău?
Tu deja ai dosar penal in rem pentru vatamare corporala deschis care se va clasa sau nu în funcție de certificatul medico legal.

| Începătorul988 explică (pentru anonim_4396):

Nu am nici-un dosar. Singurul dosar pe care mi l-a dat poliția nu are treaba cu dosarul penal.
Polițistul mi-a zis clar ieri cand m-a sunat sa scot masina din pădure ca il tot suna lumea si l-am intrebat de permjs
"Dacă nimeni nu depune plângere împotriva ta, nu ai treabă ".

| Superior a răspuns:

Https://www.autovit.ro/anunt/honda-civic-ID7Gw6ur.html#74a0f06754
Honda Civic e o serie de masini legendara,motoare foarte fiabile si de calitate. Nu cunosc prea multe despre motorul diesel,dar am auzit ca e ok.
In schimb motorizarea pe benzina cu motor aspirat e fenomenala, putere+consum mic, fiabilitate imensa.
Apropo, sa treci bine peste accident, atat tu si cat bunica ta :)

| Superior a răspuns:

(link-ul are caracter de informare, ca sa vezi daca masina din anunt e ok trebuie sa o studiezi bine)

| Începătorul988 explică (pentru Superior):

Ma intereseaza un mk6 1.6tdi. La japoneze am auzit ca ar fi ok cele pe benzină.

| aimullah123 a răspuns:

Mie imi place golf big grin Tu ce parere ai despre golf? La banii aia iti poti lua si golf 6 chiar.

| Începătorul988 explică (pentru aimullah123):

Am pățit cu un fiscal la masina iubitei mele, mk5 2.0tdi 170cai. Imi plac, dar as prefera o berlina, cu deschiderea avionului tot cu luneta

| Ha0t1c a răspuns:

Sa ramai pieton sau o bicicleta (e si sănătos)